Blog

 • Biyomedikal Araştırmalarında Mikro-akışkan LEGO Tuğlaları

  Bu projenin temel amacı, yeni nesil mikro-akışkan geliştiricileri ve araştırmacıları yetiştirmek ve eğitmektir. Genç öğrencilerin mikro-akışkanlar hakkında bilgi sahibi olmasıyla LEGO'ları yapı taşı ve montaj platformunda kullanmaları yeni ürünler için hayal güçlerini artıracak çalışmalar yapabilmelerini sağlamaktır.
 • İnsan Vücudunun Dinamiklerini Taklit Eden 4D Biyobaskı

  Araştırmacılar tamamen yeni bir boyut olan 4D biyobaskı uygulamasına geçiyor. 4D biyobaskı, özel uyaranlara bağlı olarak şekil değiştirebilen, üç boyutlu iskele üretmeyi amaçlayan yenilikçi biyo-üretim teknolojisi olarak ortaya çıkıyor.
 • MEGAWOODS - Bir Mühendisin Gözünden Leapfrog Bolt'un Analizi

  Bay Henke, "Bolt, 3D yazıcının kullanımı ile baskıları hızlı bir şekilde art arda basabiliyoruz. Bu sayede basım anındaki basınç noktalarını ve problemleri daha çabuk engelleyebiliyoruz. Bu da bize hem iş tatmini hem de yüksek kâr marjları sağlıyor.” Dedi.
 • Butik mücevher üretiminde 3D yazıcı dönemi başladı

  Mario Christian Lavorato ve kardeşi okul zamanlarında takı yapmaya başladılar. Yaptıkları bu takıları boncukların cazibesiyle görsel açıdan çekici hale getirdiler. Kilden çıkardıkları ürünleri elleriyle şekillendirdiler. Ama şimdi bütün bu zahmetli işleri bırakıp 3D yazıcılarla üretime başladılar.