Maestro 3D Ortho Studio

Dental modelleme yazılımı

Satın Almak İçin +90(212) 438 35 90

Maestro 3D Ortho Studio

Ortho Studio, Maestro 3D dental tarayıcı ile taranmış yüksek kalitedeki 3B verilerin, düzenlenmesi analizi ve denetlenmesine yönelik özveri ile oluşturulmuş bir yazılım paketidir. Ücretsiz görüntüleyici ile beraberinde müşteriler ile dijital modellerin paylaşılmasına olanak sağlar. Hem bilgisayar hem de iPad için kullanıma uygundur.

Maestro Ortho Studio Görüntüleyicisi – 3B modelleri görüntülemeye izin verir, Ortho Studio ile birlikte oluşturulmuştur. Yakınlaştırma, esnek görüntülü geçiş 3B rotasyon ve modelin analiz ile ölçüm özelliklerini kullanıcılarına sunar. Model, hasta ya da başka bir durum ile ilgili spesifik verilerde ekranda görüntülenebilir.

Önemli Noktalar

Güçlü – Hastadan alınan verilerin kesin bir şekilde düzenlenmesi, denetlenmesi ve analizi için güvenilir bir araçtır. 

Eksiksiz – Model üzerindeki düzenleme operasyonlarına ek olarak, Hasta, Aemliyat ve Doktor bilgilerini AGE DB kullanarak işleyebilir. 

Hızlı – Bir kaç dakika içerisinde bütün analiz raporlarının oluşturulmasını sağlar.

Kullanımı Kolay – Sihirbaz sayesinde herhangibir operasyonu gerçekleştirmek çok kolaydır. Sadece bir kaç kolay adımda maksiler ve mandibular modellerin sanal şablonları elde edilebilir.  

 

Ipad görünümü

 

Modüller

Sanal kurulum modülü

Bu modül, bütün arklardaki dişlerin hareket ettirilmesine izin verir, dişler arasındaki mesafelerin ve çarpışmaların değerlendirilmesi ve elaynırların 3B yazıcıya yollanacak şekilde otomatik olarak hazırlanmasını sağlar.(Clean Aligner modülüne gereksinim duyar)

Önemli Noktalar

Diş bölümlendirmesi

Dişlerin yerlerini değiştirme ve bağlantı ve kesişimlerin değerlendirilmesi

Eklenti tasarlayıcısı

Etiket tasarlayıcısı

IPR - Inter-proximal reduction

Braketler modülü

Kesme ve çıkarma

Çoklu görünüm kullanarak modelleme

Animasyonlar

Projelerin paylaşılması

 

Model Oluşturucu Modülü

Bu modül ile birlikte ortodontik işlemlerin tamamlanması için gerekli bütün sanal modelleri sadece bir kaç dakika içerisinde oluşturabilirsiniz. Oluşturulmuş modeller 3B yazıcılarla tamamen uyumlu ve yazdırılmaya hazırdır.

Kullanıcı elaynırların kaç adet olacağına,her bir elaynır için kanonik eksen boyunca maksimum hareket aralığını veya maksimum arzulanan rotasyonu belirleyebilir. 

Braket  Modülü

Bu modül ile birlikte braketlerin kütüphanesini seçebilir ve otomatik olarak aşağıdaki hasta dişlerinin braketlerine bağlanabilirsiniz.

Tamamlandığında, yazılım otomatik olarak uygun transfer anahtarlarıyla birlikte braketleri yerleştirir.

 

PDF3D Modülü

Bu modül ile birlikte PDF dosyalarını işin bütün bilgileri ile birlikte ve 3B modeller ekli bir şekilde gönderebilirsiniz. Bu, yaptığınız işi müşterileriniz ile paylaşmanın mükemmel bir yoludur. 

Clear Aligner Modülü

Çeşitli kalınlıklarda elaynırların oluşturulmasını sağlar.

 

 

Model Onarma Modülü

Diğer tarayıcılardan özelliklede ağıziçi taratıcılardan gelen 3B modelleri otomatik olarak onarır.

 

Önemli Noktalar

Boşlukları kapatır.

Geometri hatalarını ortadan kaldırır.

Üçgenlere ayırma işlemini ayarlar.