Perfactory Malzemeler

Envisiontec Perfactory reçineleri

Satın Almak İçin +90(212) 438 35 90

DENTAL MALZEMELERİ

Clear Guide

Clear Guide, yüzey hassasiyeti yüksek delme kılavuzlarının üretimi için ideal, kristal yapıda şeffaf bir  3B yazıcı malzemesidir. İmplant yerleştirme kılavuzlarının geleneksel yöntemler ile üretimine kıyasla EnvisionTEC teknolojisi ile üretiminde verdiği sonuçlar çok üstündür.Günümüz imkanları dahilinde üretilmiş en şeffaf 3B yazıcı malzemesidir.

E- Appliance

 “salt and pepper” tekniğinin kullanıldığı bazı ortodontik  uygulamalarda bu teknik yerine kullanılan ince levha polivinil alkol esaslı ayırıcılar ile birlikte çalışması güvenilir nano dolgulu bir 3B yazıcı malzemesidir

 

E-Denstone

Şeftali rengi E-Denstone yüksek yüzey ve boyut hassasiyetli çıkarılabilir die ile birlikte gelenkesel standart alçı rengine benzer modeller üretilebilir.Mat bir şekilde oluşturulan ürün, tahkiklemed kullanılacak hassas taranma işlemi için oldukça uygun yüzey ve boyut kalitesi sağlar. Yüksek vizkositeli formülü ile de üstün detaylandırma ve yüzey sağlar.

E-Dent

E-Dent, ışın kürlemeli, mikro hibrit dolgulu, Perfactory DDP makinalarında kullanıma uygun uzun dönem takma dişler için   kron ve köprülerin imalatına yönelik geliştirilmiş bir dental malzemesidir.

 

E-Guard

E-Guard, Perfactory® ailesindeki 3B yazıcılar ile yüksek boyut hassasiyetli ısırma plağı üretimine yönelik biyouyumlu transparan bir malzemedir. E-Guard ve EnvisionTEC teknolojisinin kullanımı ile alınan sonuçlar geleneksel yöntemlere göre daha üstündür.

 

 

E-Partial

E-Partial malzemesi, takma dişlerin direk hassas döküm yöntemi ile yarı kıymetli metaller olarak döküllmesine yönelik geliştirilmiş mum benzeri bir malzemedir. E-Partial malzemesi burulma direncini korur kırılmadan kilitlenme esnekliğini garanti eder.

 

 

Ortho Tough

Ortho Tough  vakum termo şekillendirme yöntemi ile clean alignerlerin üretimine yönelik oluşturulan dental modeller için geliştirilmiş oldukça sert bir yüksek sıcaklık reçine malzemesidir. 

 

 

Press-E-Cast

3B baskı malzemesi olarak mum kopingler, kronlar and köprülerin üretimine yönelik geliştirilmiş bir fotopolimerdir. Çok düşük termal genleşmeye sahip , mükemmel tolerans ile birlikte gözenekliliği düşük ve döküm çatlaklarına sebebiyet vermeyen bir malzemedir. seramik preslemede de kullanılabilir. 

 

 

EC500

Direk hassas döküm artık daha da kolaylaştı. EnvisionTEC’in inovatif direk hassas döküm malzemesi, Easy Cast EC500,  Perfactory, Aureus® ve kuyumculuk model üreticileri için kullanıma uygundur.  30% daha hızlı üretim kapasitesi ve muazzam derecede arttırılmış döküm kabiliyetleri ile, EC500 rekabetçi kuyumculuk imalatı pazarında beklediğiniz avantajı elde etmeniz doğrultusundaki beklentilerinize  cevap olmaktadır.

 

KUYUMCULUK MALZEMELERİ

 

 

EC3000

EnvisionTEC’in inovatif direk hassas döküm malzemesi EC3000,  EC500 içeren herhangibir polimer esaslı malzemeden 3 kat daha fazla wax karakteristiği sergiler.Yanınca buharlaşıp kaybolmaz.

 

EPIC

EPIC reçinesi kuyumculuk pazarındaki direk hassas döküm ürünleri için geliştirildi. Mükemmel ergitme prosesi veyüksek kalitede hassas detaylar sunuyor. 

 

E-Silicone

E-Silicone  kabuk kalıplamada model olarak kullanılan silikon otoplastiklerin  katmanlı imalat ile üretimine bir çözüm sunuyor.

PIC100, PIC100G

Direk döküm için termoplastik dolgulu. The EnvisionTEC PIC100 reçine, kuyumculuk pazarındaki direk hassas döküm ürünlerine yönelik geliştirildi.has been developed for direct investment casting of products for the Jewelry market. Mükemmel ergitme prosesi veyüksek kalitede hassas detaylar sunuyor.

 

WIC100G

EnvisionTEC WIC100G reçinesi kuyumculuk pazarındaki döküm ürünlerinin model üretimleri için formüle edildi.Nanowax içeriği ile temiz bir ergitme ve yüksek deay verme özelliklerini sunuyor.

 

RC90

EnvisionTEC‘in  RC90 reçinesi yüksek çözünürlükte yüksek sıcaklık dirençli, sert ve dayanıklı parçaların üretimine yöneliktir. is a high temperature resistant resin for building tough and stiff parts at very high resolutions. RC70 is a nanopartikül dolgulu, ısınma direnci yüksek silikon kalıplama parçaları için kullanılan bir malzemedir. 

 

QView

EnvisionTEC’in hızlı üretim reçinesi QView, tasarımların çabuk verifikasyonu için modellerin üretimine yönelik ideal bir malzemedir. Tam kapasite üretimde 1 saat içerisinde 1 cm den daha da yüksek etkileyeci bir üretim hızına sahiptir. Bu yönü ile kullanıcılar için özel tasarımalrını müşterilerine rekor sürede prototiplerini sunabilmelerine olanak sağlar. Yüksek çözünürlükte üretildiği taktirde silikon kalıplama için model olarak kullanılabilir. 

R5/R11

R5 ve R11 dayanıklı, yüsek hassasiyetli ve işlevsel parçalar için geliştirilmiş sıvı fotopolimer malzemelerdir.  Üstün yorulma direnci, güçlü tutunma, ve yüksek kalite alt ve üst yüzeyler sunar. Rijitlik ve işlevsellik özellikleri arasında denge sağlar. Parçalar polipropileninin özelliklerini gösterir. Silikon kalıplama uygulamalarında kullanılan master modeller için uygundur.

 

 

 

ENDÜSTRİYEL MALZEMELER

 

ABS Flex Serisi

EnvisionTEC' in ABS Flex Serisi oldukça esnek ABS benzeri bir 3B yazıcı malzemesidir. Özellikle esneyerek kilitlenen parçalar ve montaj uygulamaları olmak üzere elastisite gerektiren bir çok uygulama alanında ideal bir çözümdür.

 

ABS Tough

EnvisionTEC'in ABS Tough malzemesi oldukça sert bir  ABS benzeri 3B yazıcı malzemesidir. Özellikle esneyerek kilitlenen parçalar ve montaj uygulamaları olmak üzere elastisite gerektiren bir çok uygulama alanında ideal bir çözümdür. Otomotiv ve tüketim ürünleri gibi sektörlere yöenlik yüksek kalite gerektiren  prototip imalatı uygulamalarınıa uygun olmasının yanısıra son kullanıcıya doğrudan ulaşacak olan parçaların üretiminde de güvenilir sağlam bir malzemedir. Yüksek stres ve kuvvet altında çalışabilecek malzeme dayanıklılığınn arandığı uygulamalar için de idealdir Çok yüksek hızlarda işlenebilme özelliği sayesinde, çok büyük parçaların yüzey kalitesinden de ödün vermeden bir gün içerisinde üretimini olanaklı kılar.

ABS-tuff & AB-flex

AB-tuff, ABS plastiğinin özelliklerini sunan üst düzey bir prototipleme reçinesidir. AB-flexfeatures ise yine ABs ile benzerlik göstermekle birlikte karaktersitiği esneklik olan bir reçinedir. EnvisionTEC’in AB-tuff & AB-flex 3B yazıcı malzemeleri ABS plastiği ile prototipleme düzeyine en yakın reçinelerdir.

E-Tool

Yeni E-Tool malzemesi, imalatçılara 3B basılmış enjeksiyon kalıplama kalıplarını hızlıca ve verimli bir şekilde üretmeyi olanaklı kılıyor. Düşük hacimli üretim ya da  prototipleme aşmasındaki kalıbın çoklu iterasyonlarının üretimi için idealdir. 

HTM140

Yüksek sıcklık kalıplama malzemesi metaldışı masterlar için 3B basılabilrilik kayda değer ölçüde değşti.ısı defkleksiyon sıcaklığı 140 yüskek netlikteki parçalar doğrudan silikonda vulkanize edilebilir ve meral master için eliminasyonu gerçekleştirilebilir.High temperature molding material for non-metal masters dramatically changes 3D printing capabilities for manufacturers. With a heat deflection temperature of 140°C straight out of the machine, high definition parts printed in HTM140 can be directly vulcanized in rubber, eliminating the need for a metal master.

HTM140IV

Yüksek sıcklık kalıplama malzemesi metaldışı masterlar için 3B basılabilrilik kayda değer ölçüde değşti.ısı defkleksiyon sıcaklığı 140 yüskek netlikteki parçalar doğrudan silikonda vulkanize edilebilir ve metal master için eliminasyonu gerçekleştirilebilir.

 

LS600

EnvisionTE  3B yazıcılarda, çok yüksek hassasiyet ve detaylara sahip parçaların üretiminde kullanılan dayanıklı fotopolimerler ile ilgili son yenilik. Geliştirilmiş stabilite ve yüzey kalitesi ile bu malzeme, termoplastiklere benzer şekilde yüksek darbe dayanımlı parçalar imal etmek için elverişlidir.

 

Photosilver

Yüksek sıcaklık direnci ve muazzam yüzey kalitesi. Seramik dolgulu fotopolimer ince detayları yüksek kalitede üretebilen bir malzeme.Photosilver in sıcaklık direnci, vulkanize silikon  kalıp ile üretimine  kırılmalara sebebiyet vermeden ve master modeli ergitmeye gerek kalmadan olanak sağlar.

R5 Gray

Boyut hassasiyetli ve işlevsel reçineler sağlam ve dayanıklı parçaların üretimi için R5 Gray sıvı, foro-reaktif akrilat geniş işlenme kapasitesiyle birlikte yüksek kaliteli yüzeyler elde etmek için.

RC31

EnvisionTEC’in RC31malzemesi, yüksek sıcaklık dirençli sert parçalar için geliştirildi. Bütün Perfactory makinalarında kullanılabilir. RC31 nanopartikül dolgulu, ısınma direnci yüksek opak şeftali rengi parçaları için kullanılan bir malzemedir. 

RC70

EnvisionTEC‘in  RC70 reçinesi yüksek çözünürlükte yüksek sıcaklık dirençli, sert ve dayanıklı parçaların üretimine yöneliktir. is a high temperature resistant resin for building tough and stiff parts at very high resolutions. RC70 is a nanopartikül dolgulu, ısınma direnci yüksek silikon kalıplama parçaları için kullanılan bir malzemedir.

 

RCP30

EnvisionTEC‘in  RC70 reçinesi yüksek çözünürlükte yüksek sıcaklık dirençli, sert ve dayanıklı parçaların üretimine yöneliktir. Bütün Perfactory makinalarında kullanılabiliris a high temperature resistant resin for building tough and stiff parts at very high resolutions. RC70 is a nanopartikül dolgulu, ısınma direnci yüksek silikon kalıplama parçaları için kullanılan bir malzemedir.

 

 

İŞİTME CİHAZLARI MALZEMELERİ

 

E-Shell® 200 Series

E-Shell 200 Serisi 3B Yazıcı Malzemesi, güç, dayanıklılık ve su geçirmezlik sağlayan düşük viskoziteli bir sıvı fotopolimerdir.ABS benzeri yüksek detaylı parçalar için   Class IIa sınıfı biyouyumlu ISO 10993/Medikal Ürün Kanununa göre geçerliliği vardır ve işitme cihazları, otoplastikler, and medikal cihazlar için CE sertifikalıdır.

E-Shell® 300 Series

E-Shell 300 3B Yazıcı Malzeme serisi işitme cihazları endüstrisi için özel olarak geliştirildi ve rijitlik ve dayanıklılık anlamında ön plana çıkmaktadır.  .ABS benzeri yüksek detaylı parçalar için   Class IIa sınıfı biyouyumlu ISO 10993/Medikal Ürün Kanununa göre geçerliliği vardır ve işitme cihazları, otoplastikler, and medikal cihazlar için CE sertifikalıdır.

E-Shell® 500 Series

E-Shell 500 3B Yazıcı Malzeme serisi işitme cihazları endüstrisi için özel olarak geliştirildi ve yumuşaklılığı ve dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır.  .Sadece Perfactory UV makinelerinde kullanılır. EnvisionTEC E-Shell 500 işlevsel parçaların üretimi için   sıvı, foto-reaktif akrilit malzemedir.

E-Shell® 600 Series

E-Shell 500 3B Yazıcı Malzeme serisi işitme cihazları endüstrisi için özel olarak geliştirildi ve yumuşaklılığı ve dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır.  .Sadece Perfactory UV makinelerinde kullanılır. EnvisionTEC E-Shell 500 işlevsel parçaların üretimi için   sıvı, foto-reaktif akrilit malzemedir. Class IIa sınıfı biyouyumlu ISO 10993/Medikal Ürün Kanununa göre geçerliliği vardır ve işitme cihazları, otoplastikler, and medikal cihazlar için CE sertifikalıdır.

E-Shell® 3000 Series

E-Shell 300 3B Yazıcı Malzeme serisi işitme cihazları endüstrisi için özel olarak geliştirildi ve rijitlik ve dayanıklılık anlamında ön plana çıkmaktadır.  Class IIa sınıfı biyouyumlu ISO 10993/Medikal Ürün Kanununa göre geçerliliği vardır ve işitme cihazları, otoplastikler, and medikal cihazlar için CE sertifikalıdır.