EnvisionTEC Perfactory 3D Printer Ailesi

DLP - Digital Light Processing (dijital ışık işleme)

Hemen hemen tüm 3 boyutlu baskı teknolojileri lazerler veya mürekkep püskürtmeli kafaları kullanmak suretiyle 3d hızlı prototip üretimi yapmaktadır. EnvisionTEC Perfactory Ailesi ise farklı bir metod kullanmaktadır: Digital Light Processing (dijital ışık işleme)

Bu  sistemde bir video projektör kullanarak sıvı reçineden 3boyutlu nesneler oluşturulur.  Bu projektörler yüksek kaliteli sunum ve ticari sinema sistemleri ile benzerdir. Perfactory® ise Personal Factory (Kişisel Fabrika) nın  kısa şeklidir ve bir kopya istasyonu gibi çalışır.

3Boyutlu katı objeler voksel tabanlı verilerin reçine içine katman katman tranfer edilmesi ile oluştururlurlar. Her bir veri seti en az 16  x 16 x 15 mikron olacak şekilde XYZ eksenlerinde hacimsel piksel üretebilir. DLP teknolojisi ile 3 boyutlu baskı değişik hacimlerdeki yapı taşlarının üstüste koyularak bir araya getirilmesi prensibine dayanır.

EnvisionTEC’in kullanıcı dostu Perfactory® sistem 3D printer arayüzü ve beraberindeki yazılımıyla, çözünürlük ve hız ayarlarının optimizasyonunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Dinamik voksel kalınlığı size Z ekseninde 15-150 mikron arası kontrol imkaznı veririken, projektör optik elemanları ise XY ekseninde 16-69 mikron arası çözünürlük elde etme imkanı vermektedir.