SLM 50

3b lazer ergitmeli metal yazıcı

Satın Almak İçin +90(212) 438 35 90

SLM 50

Metal parçaların üretimi için gelştirilmiş ilk masaüstü SLM™  yazıcısı

SLM 50 ile birlikte, Realizer, dünya  çapında ilk masaüstü metal yazıcıyı pazara sunuyor. 70 mm üzerindeki çapta ve  80 mm yüksekliğin üzerinde parçaların basımına uygun olarak  tasarlandı.Küçük hacminden dolayı   SLM 50  kuyumculuk ve dental sektörlerinin her iksindeki altın uygulamaları için mükemmel bir seçenek. Altının yanı sıra diğer bütün malzemeleride işleyebilir.

Realizer, sahip olduğu işlevsel yönlerinde teknoloji lideri olarak, SLM makinalarının geliştrilmesi ile ilgili çok köklü bir geçmiş ve büyük bilgi birikimine sahiptir.Seçici Lazer Eritme prosesinin geliştiricisi olarak, 1999 yılında dünyanın ilk metal yazıcısını piyasaya sürdü.

Lazer Kaynatıcsı

İsteğe bağlı olarak, SLM 50 var olan lazer kaynatma ünitesi aktive edilebilir. Bu işlevselliği ile, metal parçalar küçük kaynak izleri ile ya da çok ince kaynak dikişleri ile birleştirilebilir.Bu durumda, kaynak işlemi parçayı başka yere götürmeden oluşturulabilmiş olur.

Uygulamalar

SLM 50 için önemli uygulamalardan biri kronların, köprülerin iskeletlerini ya da dirseklerini kobalt- krom alaşımlarından üretmektir.Bunun için, kalıplamanın devamında, diş hekimi tarafından model oluşturulur, dental teknisyeni bu modeli taramak suretiyle özel bir CAD yazılımı kullanarak tekli parçaların datalarını hazırlar.3B verilere dayanarak, SLM 50 tam anlamıyla uyumlu dental parçaları yüksek hız ve kalitede üretir. Parçalar tam ölçülerdedir,  kesinlikle sızdırmazdır ve çok az ikincil işleme gereksinim duyarlar. Üretim platformunda 70 mm lik çapta 30 taneden daha fazla parça eş zamanlı üretilebilir. Konvensiyonel döküm teknikleriyle kıyaslandığında, aylık 100 adet üretim rakamına ulaştığında daha ekonomik olmaktadır.

 

Bir başka pratik uygulama alanıda kuyumculuk imalatıdır.

Entegre edilebilir optik stereo mikroskop vasıtasıyla, proses takibi için üniversiteler ve araştırma enstitülerine daha fazla optimum olanaklar sunuyor.