Ana Sayfa

Blog

Biyomedikal Araştırmalarında Mikro-akışkan LEGO Tuğlaları.

Biyomedikal Araştırmalarında Mikro-akışkan LEGO Tuğlaları

Bu projenin temel amacı, yeni nesil mikro-akışkan geliştiricileri ve araştırmacıları yetiştirmek ve eğitmektir. Genç öğrencilerin mikro-akışkanlar hakkında bilgi sahibi olmasıyla LEGO'ları yapı taşı ve montaj platformunda kullanmaları yeni ürünler için hayal güçlerini artıracak çalışmalar yapabilmelerini sağlamaktır.

İnsan Vücudunun Dinamiklerini Taklit Eden 4D Biyobaskı.

İnsan Vücudunun Dinamiklerini Taklit Eden 4D Biyobaskı

Araştırmacılar tamamen yeni bir boyut olan 4D biyobaskı uygulamasına geçiyor. 4D biyobaskı, özel uyaranlara bağlı olarak şekil değiştirebilen, üç boyutlu iskele üretmeyi amaçlayan yenilikçi biyo-üretim teknolojisi olarak ortaya çıkıyor.

MEGAWOODS - Bir Mühendisin Gözünden Leapfrog Bolt'un Analizi.

MEGAWOODS - Bir Mühendisin Gözünden Leapfrog Bolt'un Analizi

Bay Henke, "Bolt, 3D yazıcının kullanımı ile baskıları hızlı bir şekilde art arda basabiliyoruz. Bu sayede basım anındaki basınç noktalarını ve problemleri daha çabuk engelleyebiliyoruz. Bu da bize hem iş tatmini hem de yüksek kâr marjları sağlıyor.” Dedi.

Butik mücevher üretiminde 3D yazıcı dönemi başladı.

Butik mücevher üretiminde 3D yazıcı dönemi başladı

Mario Christian Lavorato ve kardeşi okul zamanlarında takı yapmaya başladılar. Yaptıkları bu takıları boncukların cazibesiyle görsel açıdan çekici hale getirdiler. Kilden çıkardıkları ürünleri elleriyle şekillendirdiler. Ama şimdi bütün bu zahmetli işleri bırakıp 3D yazıcılarla üretime başladılar.

Butik mücevher tasarım stüdyosu Envisiontec Micro Plus kullanılıyor.

Butik mücevher tasarım stüdyosu Envisiontec Micro Plus kullanılıyor

Martin Miller 20 yıl boyunca özel parçalar yapan bir kuyumcu olarak çalıştı. Daha sonra kendi mücevher tasarım stüdyosunu açtı ve Envisiontec Micro kullanıyor.

ArGe Faaliyetleri için 3D Yazıcı.

ArGe Faaliyetleri için 3D Yazıcı

EnvisionTEC, fikirlerinizi 3D yazıcı teknolojisiyle hızlıca gerçekleştiriyor. Tasarım doğrulama testleri ile hızlı ve daha doğru prototipler hazırlayarak üretim sürecini hızlandırıyor.

3D Baskı İşitme Cihazı Malzemesi  E-Shell 450.

3D Baskı İşitme Cihazı Malzemesi E-Shell 450

E-Shell 450 malzemesi serttir ve suya dayanıklıdır. Piyasadaki en net 3D baskı malzemesidir. Kırmızı, mavi, pembe, bronz, mocca, bej, kakao, kahverengi, siyah, beyaz ve kristal berraklığı gibi birçok çeşitli cilt tonlarında biyomedikal onaylı malzeme sunmaktadır.

EnvisionTEC Güvencesiyle Ürün Geliştirme.

EnvisionTEC Güvencesiyle Ürün Geliştirme

2017 yılında EnvisionTEC, otomotiv, havacılık ve genel üretim pazarları için E-Model malzemesini piyasaya sürüyor. Düşük viskozitesi ile ürünün son derece esnek olmasını sağlıyor. Hassas işlemleri büyük bir ustalıkla yapabilme kabiliyeti gösterirken aynı zamanda büyük parçaları da kolaylıkla üretilebiliyor.

3D Baskıya Matematiksel Bir Bakış.

3D Baskıya Matematiksel Bir Bakış

Nicole, EnvisionTEC ile büyümeye devam eden 3D teknolojisiyle kadınlarında bu sektöre katılabileceğini ve kendinin de kadınlara örnek olacağını düşünüyor.

Envisiontec’ den Kolay Döküme Uygun Mum Oranı Yüksek Yeni Reçine.

Envisiontec’ den Kolay Döküme Uygun Mum Oranı Yüksek Yeni Reçine

EnvisionTEC'in en yeni direkt döküme uygun reçinesi, Easy-Cast EC3000, Perfactory 3D yazıcılarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu kolay döküm malzemesi, EC500 dahil olmak üzere polimer esaslı herhangi bir reçineden 3 kat daha fazla balmumu içerir.

Kuyumculuk sektörü için en iyi 3D yazıcı hangisidir?.

Kuyumculuk sektörü için en iyi 3D yazıcı hangisidir?

Amerika'nın Kuzeybatı Bölgesi'nin en büyük tam hizmet mücevher ve saat mağazası, pave' mıhlama gibi yüksek detaylara ihtiyaç duyan kalıplar oluşturmak için Envisiontec 3D yazıcıya güveniyor.

LabArt 2. Diş Teknisyenleri Kongresi.

LabArt 2. Diş Teknisyenleri Kongresi

Kongre kapsamında CAD-CAM sistemleri, metal desteksiz estetik restorasyonlar yeni metal altyapı üretim teknikleri, yer alacak başlıca konulardır. Bu amaçla pratik ve teorik sunum ve kurslar düzenlenecektir. 15-16 Ekim 2016 tarihinde İstanbul Wyndham Grand Hotel Levent'te yapılacak olan 2. LabArt Diş Teknisyenliği Kongresinin temel amacı güncel bilgi ve yöntemleri öğrenmek olacaktır.

EnvisionTEC 3D- Bioplotter Hakkında.

EnvisionTEC 3D- Bioplotter Hakkında

“Doku Mühendisliği” ve “Kontrollü İlaç Salınımı” uygulamaları, çok net tanımlanmış ve sofistike bir şekilde oluşturulmuş 3D doku iskeletlerine gereksinim duyar. “3D- Bioplotter”, yumuşak hidrojellerden bio- polimerlere ve sert seramiklerden metallere kadar birçok bio-malzemeyi işleyerek doku iskeletleri üretebilme kapasitesine sahiptir.

EnvisionTEC 3D Bio-Plotter ile Kadınlarda Kısırlığa Çare.

EnvisionTEC 3D Bio-Plotter ile Kadınlarda Kısırlığa Çare

Araştırmacılar "EnvisionTEC 3D Bio-plotter” kullanarak, dikkatlice 3D baskı iskeletleri, hormon üreten hücreleri destekleyen tamamen jelatin esaslı malzemeden oluşturdular (ayrıca yumurta üretimi, yumurtalıkların kadındaki temel işlevi kadınlık hormonları östrojen ve progesteron üretimini de destekleyen)

EnvisionTEC Satış Müdürü Darrin Dickinson ile  Söyleşi: “Makinalarımız ilk Günden İtibaren Kullanıma Hazırdır”.

EnvisionTEC Satış Müdürü Darrin Dickinson ile Söyleşi: “Makinalarımız ilk Günden İtibaren Kullanıma Hazırdır”

Doğru parametrelere sahip olduğumuzu doğruladıktan sonra, herşeyin geçerli olduğundan emin oluruz. Laboratuvar, çabuk ve sorunsuzca gerekli parçaların üretimini başlamak için verileri kullanmaya başlayabilir. Çoklu parçalar aynı anda üretilebilir, ve laboratuvarlar müşetirlerinin ihtiyaçlarını değişmez kalitede cevap verebilir. Kullanıcı dostu 3D yazıcılarımız, veriler üzerinden dakikalar içerisinde yüksek hassasiyette dental modeller üretirler. Bir diğer büyük avantajı ise geniş bir spektrumdaki dental uygulamaralar yönelik çok çeşitli malzeme işlemek mümkündür.

EnvisionTEC,  SLCOM ( Seçici Laminasyon Kompozit) Teknolojisi.

EnvisionTEC, SLCOM ( Seçici Laminasyon Kompozit) Teknolojisi

SLCOM 1, çok çeşitli özel üretim termoplastiğini direkveya dolaylı yoldan takviye malzemesi ile birlikte işleyerek istenilen performans özelliklerine uygun hale getirebilecek.Birçok matrisli kompozit malzeme; örgülü cam fiber, karbon fiber ve aramid fiber takviye olarak Nylon 6, Nylon 11, Nylon 12, Peek, Pekk, Polikarbonat, ve bir çok uygun diğer malzeme ile birlikte işlenebilecek.

EnvisionTEC,  2016 Dünya Biyomalzemeler Kongresinde Yeni  3D-Bioplotter Serisini Görücüye Çıkardı.

EnvisionTEC, 2016 Dünya Biyomalzemeler Kongresinde Yeni 3D-Bioplotter Serisini Görücüye Çıkardı

15 yıldan daha uzun bir süredir, EnvisionTEC 3D Bioplotter teknolojisi ürünleri mükemmel birer araştırma ve üretim ekipmanı olarak Dünya çapında kullanıcıların güvenini kazandı ve 150’den fazla basın ve yayın organında kendine yer bularak şimdiki ön klinik düzeyine ulaştı.

Bristol Araştırmacıları, 3D Baskı Kıkırdak ve Kemik İmplantları İçin Yeni Doku Hücresi Kartuşu Geliştirdiler.

Bristol Araştırmacıları, 3D Baskı Kıkırdak ve Kemik İmplantları İçin Yeni Doku Hücresi Kartuşu Geliştirdiler

Araştırmacılar 3D baskı implant geliştirme planları hakkında detay vermeselerde, bu yeni biyokartuş kesinlikle doğru yönde bir adım.

3D Yazıcı ile Üretilen ilk Şoförsüz Otobüs Hizmete Girdi.

3D Yazıcı ile Üretilen ilk Şoförsüz Otobüs Hizmete Girdi

3D baskı otobüs Olli uzun vadede akıllı, güvenli ve istikrarlı bir ulaşım çözümü sunuyor.

3D Baskı Prototipinizi ComposiMold ile Çoğaltabilirsiniz.

3D Baskı Prototipinizi ComposiMold ile Çoğaltabilirsiniz

ComposiMold bahseldiği gibi yeni kalıplar yapmak için tekrardan eritilip defalarca kullanılabilir. ComposiMold sayesinde, plaster, mum ve hatta çikolata dökümü gibi bir çok döküm aynı kalıpta yapılabilir.