FS121M.

FS121M

ERİŞİLEBİLİR + KOMPAKT + SAĞLAM
ENDÜSTRİYEL METAL YAZICI

Farsoon FS121M, kalite, maliyet verimliliği ve operasyonel hedeflenerek tasarlanan, sağlam ve erişilebilir bir metal lazer eritme sistemidir. FS121M, dental, medikal alanlar başta olmak üzere, malzeme geliştirmeye kadar geniş bir uygulama yelpazesine uyacak şekilde güçlü 300W veya 500W fiber lazerle donatılmıştır. Özellikle dental endüstrisini hedefleyen üretkenlik için optimize edilmiş olan FS121M-E konfigürasyonu, yüksek değer teklifi sunan güçlü bir üretim aracı olarak dünya genelinde kendisini kanıtlamıştır.


KULLANIM ALANLARI: Dental, medikal, malzeme geliştirme, savunma


ESNEK ÇÖZÜM

FS121M, kullanıcının birden fazla spot çapı ve serme bıçakları arasında seçim yapmasına olanak tanıyan inanılmaz derecede esnek bir sistemdir. Az yer kaplama ve yardımcı ekipmana olan ihtiyacın azalmasıyla birleştiğinde, FS121M'nin müşterinin çalışma alanı, malzeme ve uygulama gereksinimlerini en üst seviyede karşılamasına yol açar. 

FİYAT- PERFORMANS

FS121M, 300W veya 500W fiber lazer seçenekleri ile tamamen dijital tarama sistemine sahiptir ve ince spot çapı sayesinde çok ayrıntılı ve karmaşık parçaların oluşturulmasına olanak tanır. Farsoon, tüm önemli bileşenler için birinci sınıf parçalar kullanarak yüksek kaliteye kendini adamıştır. İnert gaz beslemeli güvenlik sistemleri ile büyük boyutlu koruyucu filtre sistemleri, her işletmenin erişebileceği bir fiyatta kullanıcılara sunmaktadır.

AÇIK PLATFORM

Farsoon, makinelerinin tam çalışma özgürlüğüne izin veren tek lazer sinterleme sistemi üreticisidir. Tüm kullanıcılar için makine parametreleri ve hammadde kilidi açıktır. Bu sayede, metal lazer sinterlemede daha önce imkansız olan özgürlük ve proses esnekliği söz konusudur.

Farsoon Technologies'in "tamamiyle açık platform" prensibi sayesinde; sınırlı malzemeler ve hammadde markalarına sıkışıp kalmaktan kurtulabilir, her geçen gün piyasaya sürülen yepyeni malzemelerle çalışma imkanı bulabilirsiniz!


MAKİNE ÖZELLİKLERİ

  FS121M                                                                                FS121M-E                                                                                                               
Cihaz Boyutları (ExBxY) 1000×780×1700 mm
İmalat Hacmi1 (ExBxY) 120×120×100 mm (platform kalınlığı hariç)
Ağırlık Yaklaşık 700 kg
Katman Kalınlığı 0.02 - 0.08 mm 0.02-0.03 mm
Tarama Hızı   Maks. 15.2 m/s Maks. 10 m/s
Lazer Fiber lazer, 300W veya 500W Fiber lazer, 300W
Tarayıcı Yüksek çözünürlüklü 3-eksen dijital galvo-sistem, F-teta
Odak Çapı  40 μm, genişletme 40-100μm
Ortalama İnert Gaz Tüketimi  3-5 L/dk (Argon/Azot)
İşletme Sistemi 64 bit Windows 10
Kapsamlı Yazılımlar BuildStar®, MakeStar®
Yazılım Özellikleri Açık makine parametreleri, canlı-imalat parametre modifikasyonları, üç boyutlu görselleştirme, tanı işlevleri
Veri Dosyası Formatı STL
Güç Avr./Çin: 220V±10%, 1~/N/PE, 50Hz, 14A
Çalışma Ortam Sıcaklığı 22-28℃
Başlıca Malzemeler 316L, 17-4PH, Ti6Al4V, AlSi10Mg, Maraging Steel Grade 300, HX, Cu, CuSn10, CoCrMoW, CoCrMo, yeni eklenen malzemeler 316L, 17-4PH, Cu, CuSn10, CoCrMoW, CoCrMo, yeni eklenen malzemeler

1 İşlevsel yapı hacmi parça geometrisi ve malzemelere bağlı olabilmektedir.


FS121M METAL LAZER ERGİTME SİSTEMİ

1- OPERASYON ERİŞİMİ VE TORPİDO GÖZÜ

İmalat odacığının önünde bulunan torpido gözü, imalat bittiğinde gözlem kolaylığıyle parçanın alınmasını sağlar. Özellikle reaktif malzemelerde temiz ve güvenli breakout işlemi için opsiyonel torpido gözü opsiyonu mevcuttur.

2- FİLTRELEME SİSTEMİ

Devridaim Filtre Sistemi, sinterleme işlemi sırasında yapı odasında üretilen duman tozunun verimli bir şekilde filtrelenmesini sağlar. Uygulama ihtiyaçları için isteğe bağlı olarak reaktif malzeme özellikli filtre sistemi de mevcuttur.

3- ELEME ÜNİTESİ

Toz eleme ünitesi, büyük partikülleri filtrelemek için malzeme kaplarından geri dönüştürülmüş metal tozunun verimli bir şekilde elenmesini sağlayan bir titreşimli eleğe sahiptir. Tazelenmiş toz kabında toplanan metal tozu, toz beslemesi için yeniden kullanılabilir.