3D Hızlı İmalat 3 Boyutlu Prototipleme.

3D Hızlı İmalat 3 Boyutlu Prototipleme

Voksel, bünyesinde barındırdığı 3d hızlı imalat teknolojileri sayesinde ihtiyacınız olan nihai ürünleri ve/veya kullanıma hazır montaj parçalarını anında üreterek sorunlarınızı giderir.

Geleneksel olarak, hızlı prototipleme, tasarımların katı modellerinin oluşturulması ve test aşaması kısımlarında kullanılmaktaydı. Anında imalat, hızlı prototiplemeyi bir sonraki aşamaya taşımaktadır ve bu sayede tüketici tarafından kullanılacak sonlandırılmış parçalar üretilmektedir.

Bu yapıda bir imalat son derece düşük maliyetli ve geleneksel yöntemlerden çok daha esnektir. İmalat işlemleri özel parçaları, yedek parçaları, kısa ya da uzun süreli üretimleri kapsayabilir.

Genellikle, 3d anında imalat kısa süreli üretimleri kapsamaktadır. Birkaç parçadan birkaç yüz parçaya kadar olabildiğinden, anında imalat, talebe dayalı ya da tam zamanında (Just in Time) imalat olarak da adlandırılmaktadır.

3D anında imalat teknolojisi

Voksel, anında imalat teknolijisini otomotiv, motor sporları, takı ve kuyumculuk, dişçilik, ortodonti, elektronik, tıp ve koleksiyonculuk alanlarında hizmet vermek için kullanmaktadır.

3boyutlu znında imalatın faydaları:

  • Genellikle yüksek olan takım ve araç gereç maliyetlerini düşürür.
  • Genel parça maliyetini düşürür.
  • Hızlı parça imalatı sağlanır.
  • Ürünün piyasaya sunulma süresi kısalır.