Biyo-İmalat

Biyo-imalat endüstrisi hızla büyüyor ve insan hayatını gerçekten iyileştirme ve tasarruf etme sözünü tutuyor. Tıpta karmaşık sağlık sorunlarını çözmek, doku ve organların otomatik üretim için, EnvisionTEC üç düzeyde de 3D-Bioplotter sunuyor.

Baçlangıç, Geliştirici ve Üretici 3B Yazıcı Modelleri

Bioprinter, teknik kağıtların bu örneklemesinde görüldüğü gibi, dünya üzerinde devam eden tıbbi araştırmalara destek oluyor.

3D-Bioplotter ile Bioprinting tıbbi araştırmacılar doku ve kemikten organlara, hasta, yaralı veya eksik vücut kısmının yerini alabilecek tek bir nesne que sorularla desteklenen içine hücreleri, jeller, lifleri, polimerler, seramikler, metaller ve daha birleştirmek sağlar.

3D Bioplotter

Aslında biyo-fabrikasyon araştırması çok geniş bir yelpazede yapılmaktadır:

  • Cilt
  • Kıkırdak
  • kemik
  • Kan damarları
  • Kalp, böbrek, plasenta ve yumurtalıklar gibi organlar
  • İlaç ve besin maddesi dağıtımı

 

Biofabrication ile, 3D-Bioplotter'in on yıldan fazla süredir yaptığı gibi, hücreleri ve mikseri steril, sıcaklık kontrollü bir ortama doğru şekilde yerleştirmek için bir platformun güvenilir olması gerekir. Ayrıca, araştırmacıların çeşitli araştırma ihtiyaçları için kullanımı ve manipüle etmeleri de kolay olmalıdır.


Carlos Carvalho

Dipl. Chem. Carlos Carvalho,

süreç ve malzeme geliştirme,

EnvisionTEC 3D-Bioplotter, 3D biyoprintinde lider.

"Ben şahsen bulmak o araştırmacıların sonraki onunla ne yapacağını görerek büyüleyici," 3D-Bioplotter dördüncü nesil geliştirilmesine yardımcı oldu ve Almanya'da Freiburg Üniversitesi'nde emekleme beri bioprinter üzerinde çalışmış Carlos Carvalho söyledi. Carvalho, 3D-Bioplotter ile tamamıyla yeni bir araştırma alanı başlattığı 3B baskı grafeniyle ilgili 2012 kağıdına örnek olarak gösterdi. EnvisionTEC bioprinter da hiperelastik kemik, yumurtalık implantlar, plasentayı üretmek için kullanılmış ve model kemik rejenerasyonu araştırmalarında kullanılıyor.

işlevselliği üç seviyeleri ile, yazıcılar bu aile şırınga, adli ve iskeleleri doku, organ ve daha oluşturmak için üretilmiş hava veya mekanik basınç kullanarak açık kaynak biomateryaller işler. Biyoiprintörlerimiz 1 μm'ye kadar X-Y tekrarlanabilirliği ile son derece doğrudur. Tüm modeller steril biyogüvenlik kabininde kullanılmak üzere tasarlanmış, klinik denemeler için standartları karşılamış ve 192.4 küp inç boyutuna kadar yapı boyutları sunmaktadır.


  RockyTuan

Dr. Rocky Tuan, Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi

Bu araştırma, 3D baskı kullanarak bir çipin üstünde bulunan insan kıkırdak dokusunun yaşanmasının ilk başarısıdır. Araştırma, organik olmayan replasman eklemlerinin yerine geçmek için hazır değilse de, Tuan "Çok umut verici ve iyi görünümlü" dedi. En azından ekip tarafından geliştirilen araştırma, bilim insanlarının osteoartritin nedeninin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olabilir ve İlaç tedavisi ile dejeneratif kemik hastalıklarıyla nasıl savaşılır. Rocky Tuan, Doktora derecesi, ortopedik cerrahi bölümünden sorumlu profesör ve başkan yardımcısının yanı sıra Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi Hücresel ve Moleküler Mühendisliği Merkezi direktörü EnvisionTEC Perfactory® ile 3D kıkırdak baskısı geliştiriyor.


 

3D Printer

3D Biyobaskı İçin Kullanabileceğiniz 3D Yazıcılar

3D Malzemeler

3D Biyobaskı İçin Kullanabileceğiniz Malzemeler