FS273M.

FS273M

KATMA DEĞER ODAKLI, ORTA BOYUT
METAL 3D İMALAT SİSTEMİ

FS271M'nin yeni nesil sürümü olan FS273M metal sistemi, ticari siparişlerinize yönelik tek veya çift lazer seçenekleri ile sunulmaktadır. Farsoon FS273M, metal eklemeli imalatta üretkenlik, maliyet verimliliği ve endüstriyel iş akışı hedeflenerek tasarlanmıştır.

Endüstriyel boyutlu 275×275×355 mm imalat zarfıyla FS273M, çok çeşitli endüstriyel metal malzemelerle daha büyük hacimli parçaların güçlü ve çok yönlü üretiminde iddialı bir çözümdür.


KULLANIM ALANLARI: Otomotiv, imalat sanayi, havacılık, savunma, medikal


EKSİKSİZ BİR İMALAT SİSTEMİ

FS273M, çok çeşitli metal malzemelerle, yüksek kararlılıkta 3D metal baskı imkanını kolaylaştıran birçok yenilikçi teknoloji ile donatılmıştır. Gelişmiş çift lazerli tarama stratejisi ve akıllı kalibrasyon algoritmaları, tek lazerli konfigürasyona kıyasla 2 kata kadar yüksek hızlarda üretim imkanı sağlar; gelişmiş iletişim sinyali kontrolü ve özel serici tasarımı ile tüm üretim süreci boyunca, tozların üniform serimi sağlanarak, parça kalitesinin tekrarlanabilirliği garanti altına alınmaktadır.  

MALİYET VERİMLİLİĞİ

Yüksek katma değer odaklı, gerçek bir endüstriyel üretim aracı FS273M metal lazer sinterleme sistemi, gelişmiş dijital optik sistem, güçlü kontroller ve tamamiyle açık proses parametreleri; kullanıcılara, piyasadaki en geniş malzeme yelpazesi ve proses esnekliği ile metal eklemeli imalatta özgürlüğün kapılarını aralamaktadır. FS273M ile son derece ayrıntılı metal parçalarınızı yüksek doğrulukta ve fiyat rekabeti açısından avantajlı bir şekilde üretebilirsiniz. 


KULLANIM KOLAYLIĞI VE ELVERİŞLİLİK

FS273M, çok uzun sürecek imalatlara yönelik, filtre temizleme veya değiştirme maliyetlerini ve sıklığını minimuma indiren entegre, çok uzun ömürlü bir filtreleme sistemine sahiptir. Önceden ısıtılmış taban plakası, üniform serme donanım ve algoritmaları, çıkarılabilir taşma kapları ve yapı silindirinin tamamını doldurmak için yeterli toz besleme kapasitesi gibi; elverişliliği artırmaya yönelik geliştirilen diğer özellikler, metal eklemeli imalatı hiç olmadığı kadar kolay ve pratik hale getirmektedir.

Ayrıca, diğer tüm Farsoon sistemlerinde de olduğu gibi FS273M ile, "tamamiyle açık platform" prensibi sayesinde; sınırlı malzemeler ve hammadde markalarına sıkışıp kalmaktan kurtulabilir, her geçen gün piyasaya sürülen yepyeni malzemelerle çalışma imkanı bulabilirsiniz!


MAKİNE ÖZELLİKLERİ

  FS273M   FS273M-2 
Cihaz Boyutları (ExBxY) 2315×1650×2105 mm
İmalat Hacmi1 (ExBxY) 275×275×355 mm (platform kalınlığı hariç)
Ağırlık Yaklaşık 2200 kg
Katman Kalınlığı 0.02 - 0.1 mm
Tarama Hızı   Maks. 15.2 m/s
Lazer Fiber lazer, 1 x 500W  Fiber lazer, 2 x 500W
Tarayıcı Dinamik odaklama/ F-teta
Ortalama İnert Gaz Tüketimi  3-5 L/dk (Argon/Azot)
İşletme Sistemi 64 bit Windows 10
Kapsamlı Yazılımlar BuildStar®, MakeStar®
Yazılım Özellikleri Açık makine parametreleri, canlı-imalat parametre modifikasyonları, üç boyutlu görselleştirme, tanı işlevleri
Veri Dosyası Formatı STL
Güç Avr./Çin: 400V±10%, 3~/N/PE, 50Hz, 20A (tek lazer) / 30A (çift lazer)
Çalışma Ortam Sıcaklığı 22-28℃
Başlıca Malzemeler 316L, Maraging Steel Grade 300, HX*, AlSi10Mg, Ti6Al4V, AlMgScZr*, TA15*, AlSi7Mg*, 420*, 718*, H13*, Pure Copper*, W*, Ta*, + yeni eklenecek malzemeler

1 İşlevsel yapı hacmi parça geometrisi ve malzemelere bağlı olabilmektedir.
* Validasyon sürecinde

 


FS273M METAL LAZER ERGİTME SİSTEMİ

1- TORPİDO GÖZÜ

FS273M sisteminin önünde bulunan entegre, tamamen sızdırmaz, eldivenli torpido gözü, yapı tamamlandığında rahat ve güvenli bir elde işlemi sağlar.

2- TAKIM ERİŞİMİ

Özel bir ek bölme, imalat odacığı içinde olası bir müdahale gereksinimi durumunda, kullanıcı ile toz teması önlenerek takım erişimine olanak tanır. 

3- ENTEGRE FİLTRELEME SİSTEMİ

Reaktif metallerle uyumlu devirdaim filtreleme sistemi, sinterleme esnasında oluşan duman ve toz karışımının filtrelenmesini sağlar. Uzun ömürlü olarak tasarlanmıştır.

4- ORTAK KONTEYNER

Yükleme, boşaltma ve eleme ünitelerinin tümüne uyumlu, tek bir konteyner ile, istasyonlar arası operasyonlar çok daha kolay!

5- ELEME ÜNİTESİ

Büyük parçacıkları filtrelemek için geri elde edilmiş metal tozunun verimli bir şekilde elenmesini sağlayan bir titreşimli eleğe sahiptir. Tazelenmiş toz kabında toplanan metal tozu, yeniden kullanılabilir.