FS721M.

FS721M

BÜYÜK BOYUTLU, MAKSİMUM VERİM VE YATIRIM GETİRİSİ ODAKLI
METAL 3D İMALAT SİSTEMİ

Boyut kısıtlamaları, süreç kontrolü, maliyet verimliliği ve üretim ölçeklenebilirliği konularına odaklanarak metal 3D imalatındaki zorlukların üstesinden gelen Farsoon, 720 x 420 x 420 mm'lik bir imalat hacminde 2x500W, 4x500W ve 8x1000W lazer seçeneklerini bir araya getirerek FS721M serisini geliştirdi.

Üretkenlik, kalite, kullanım kolaylığı ve en iyi maliyet-performans oranına sahip benzersiz birçok özelliği ile FS721M ile tanışın!


KULLANIM ALANLARI: Savunma, havacılık, otomotiv, imalat sanayi, medikal.


ÖLÇEKLİ İMALATA HAZIR

FS721M en başından beri üretkenlik için tasarlandı. 720 x 420 x 420 mm'lik büyük yapı hacmi, metal L-PBF sistemleri içerisinde mevcuttaki en büyük imalat kapasitesine sahip sistemlerden birisidir. Dikdörtgen imalat haznesi, tek ekseni tercih eden büyük parçaların üretimi için optimize edilmiştir, bu optimizasyon özellikle otomotiv ve kalıp gibi sektörlerde çok değerlidir. Ayrıca, dikdörtgen yapı odası, çoklu lazer konfigürasyonu için muhteşem bir esneklik sağlamaktadır.


DOĞRULUK + HASSASİYET

Farsoon'un gelişmiş yazılım kontrolü ve hassas tarama sistemi, çoklu lazer örtüşme bölgelerinde standart ve üniform performansı garanti altına alır. Sürekli toz besleme, optimize edilmiş gaz akışı ve entegre filtre modülü, metal tozunun eşit olarak işlenmesine olanak tanır ve güçlü imalat süreci kontrolleri ve gerçek zamanlı serme izleme, en yüksek endüstriyel imalat kalitesini sağlar.


KULLANIM KOLAYLIĞI

FS721M'nin entegre konveyör sistemi, ayrıştırma istasyonu ve gelişmiş toz aktarma sistemi, yapı silindirinde verimli ve güvenli bir şekilde, kullanıcı temasına izin vermeden işlem yapılmasına olanak tanır. Gelişmiş kalibrasyon ve elektrikli tesviye gibi özellikler, FS721M gibi büyük bir sistemin bile çok kolay bir iş akışına sahip olmasını sağlar.

Tüm Farsoon sistemlerinde de olduğu gibi FS721M ile, "tamamiyle açık platform" prensibi sayesinde; sınırlı malzemeler ve hammadde markalarına sıkışıp kalmaktan kurtulabilir, her geçen gün piyasaya sürülen yepyeni malzemelerle çalışma imkanı bulabilirsiniz!


MAKİNE ÖZELLİKLERİ

  FS721M-2 FS721M-4 FS721M-8
Cihaz Boyutları (ExBxY) 6610 x 1830 x 2500 mm
İmalat Hacmi1 (ExBxY) 720 × 420 × 420 mm (platform kalınlığı hariç)
Ağırlık Yaklaşık 5000 kg
Katman Kalınlığı 0.02 - 0.1 mm
Tarama Hızı   Maks. 10 m/s
Lazer Fiber lazer, 2 x 500W  Fiber lazer, 4 x 500W Fiber lazer, 8 x 1000W
Tarayıcı Dinamik odaklama/ F-teta F-teta lensler
Ortalama İnert Gaz Tüketimi  6-8 L/dk (Argon/Azot)
İşletme Sistemi 64 bit Windows 10
Kapsamlı Yazılımlar BuildStar®, MakeStar®
Yazılım Özellikleri Açık makine parametreleri, canlı-imalat parametre modifikasyonları, üç boyutlu görselleştirme, tanı işlevleri
Veri Dosyası Formatı STL
Güç Avr./Çin: 400V±10%, 3~/N/PE, 50Hz, 32A/40A
Çalışma Ortam Sıcaklığı 22-28℃
Başlıca Malzemeler 316L, TA15, Ti6Al4V, AlSi10Mg, IN718, HX*, Maryaşlandırma çeliği 300*, ve dahası..

1 İşlevsel yapı hacmi parça geometrisi ve malzemelere bağlı olabilmektedir.
* Validasyon sürecinde

 


FS721M METAL LAZER SİNTERLEME SİSTEMİ

1- İMALAT İSTASYONU

Lazer sinterleme işleminin gerçekleştiği yerdir. İmalat malzemesi yüklendikten sonra, iş paketi dosyaları Farsoon'un BuildStar yazılımına yüklenir ve imalat başlar.

2- AYIRMA İSTASYONU

Ana sisteme entegredir. Bir üretim tamamlandığında silindir, dahili bir taşıma sistemiyle ayırma istasyonuna aktarılır. Tamamen kapalı bu istasyonda kullanıcının tozla temas etmesine gerek kalmadan parça, sinterlenmemiş tozlardan ayrılır.

3- FİLTRELEME SİSTEMİ

Reaktif metallerle uyumlu devirdaim filtreleme sistemi, sinterleme esnasında oluşan duman ve toz karışımının filtrelenmesini sağlar. Uzun ömürlü olarak tasarlanmıştır.

4- TOZ GÖNDERİM SİSTEMİ

Tozların inert gaz koruması altında idaresini kontrol eder. Kullanılmış tozları ayırma istasyonundan eleme eleme ünitesine toplar; ardından tazelenmiş tozu FS721M'nin toz besleme hunisine gönderir.

5- ELEME ÜNİTESİ

Büyük parçacıkları filtrelemek için geri elde edilmiş metal tozunun verimli bir şekilde elenmesini sağlayan bir titreşimli eleğe sahiptir. Tazelenmiş toz kabında toplanan metal tozu, yeniden kullanılabilir.