403P Serisi.

403P Serisi

FARSOON'UN AMİRAL GEMİSİ
KÜRESEL ENDÜSTRİ LİDERLERİNİN TERCİHİ

403P Serisi, Farsoon Technologies'in polimer lazer sinterleme grubunun amiral gemisi olarak kabul edilir. 403P Serisi, eğitimsel konfigürasyondan yüksek sıcaklık yetenekli endüstriyel konfigürasyona kadar çeşitli yapılandırmalarda sunulmaktadır. Geliştirilmiş sıcaklık kalkanı, lazer gücü ve termal kontroller, 403P Serisi'nin yüksek değerli prototiplemeden, nihai kullanım termoplastik parçaların doğrudan üretimine kadar olan ihtiyaçları karşılamasını sağlar.


KULLANIM ALANLARI: Savunma ve Havacılık, Medikal, Otomotiv, İmalat


VERİMLİLİK
15.2 m/s'ye kadar tarama hızı, yüksek verimli bir silindir sistemi ve kullanışlı çıkarılabilir toz kartuş sistemiyle birlikte 403P, üretkenlikte artışla birlikte, daha düşük parça başına maliyet sunar.

HASSASİYET
403P serisinin güçlü sekiz bölgeli ısıtıcı ve akıllı termal kontrol sistemleri, son parçalarda daha az deformasyon ve arttırılmış hassasiyet sağlayan sınıfının en iyi sıcaklık regülasyonunu sağlar.

YÜKSEK SICAKLIK
403P serisi
yüksek sıcaklık yetenekli bir yapılandırmada sunulmaktadır. Geliştirilmiş sıcaklık kalkanı, lazer gücü ve termal kontroller, HT403P'nin PA6 gibi yüksek performanslı malzemeleri doğrudan kullanım uygulamaları için işleyebilmesini sağlar.
 
AÇIK PLATFORM
Farsoon, makinelerinin tamamen özgür bir şekilde işletilmesine izin veren tek lazer sinterleme sistem üreticisidir. Bu, makine parametrelerinin ve toz seçiminin kullanıcı için kilidini açar ve PLS üretimi konusunda daha önce mümkün olmayan özgürlük ve esneklik seviyelerine olanak tanır.


MAKİNE ÖZELLİKLERİ

  HS403P SS403P HT403P
Cihaz Boyutları (ExBxY) 2470×1500×2145 mm
İmalat Hacmi1 (ExBxY) 400×400×450 mm veya 400×400×540 mm
Ağırlık Yaklaşık 3060 kg
Lazer CO₂ Lazer, 1×55W CO₂ Lazer, 1×100W CO₂ Lazer, 1×100W
Tarayıcı Yüksek hassasiyetli 3-eksen galvo sistem
Katman Kalınlığı 0.06 - 0.3 mm
Hacim Oluşturma Hızı2 2.7 L/saat'e kadar 4.0 L/saat'e kadar 4.0 L/saat'e kadar
Tarama Hızı  Maks. 10 m/s Maks. 15.2 m/s Maks. 15.2 m/s
Maks. Hazne Sıcaklığı 190°C 190°C 220°C
Termal Alan Kontrolü Sekiz bölge ısıtıcı ve akıllı sıcaklık kontrol sistemleri
Sıcaklık Düzenlemesi Sürekli gerçek zamanlı baskı yüzeyi sıcaklık izlemesi ve optimizasyonu
İşletim Sistemi 64 bit Windows 10
Arayüz Modları Gerçek zamanlı değiştirilebilir uzman modu ve üretim modu
Kapsamlı Yazılım BuildStar®, MakeStar®
Veri Dosyası Formatı STL
Ana Yazılım Özellikleri

Açık makine ana parametreleri, gerçek zamanlı baskı parametreleri değiştirme, üç boyutlu görselleştirme, teşhis işlevleri

İnert Gaz Koruma Azot
Güç

Avr./Çin: 400V±10%, 3~/N/PE, 50/60Hz, 32A  

Çalışma Ortam Sıcaklığı 22-28°C
 Başlıca Malzemeler

FS3300PA, FS3401GB, FS4100PA, FS3150CF,FS3250MF, Ultrasint® PP nat 01, FS1092A-TPU, FS1088A-TPU,FS6140GF (yalnızca HT403P için), Ultrasint® PA6 (yalnızca HT403P için) ve dahası.

1 İşlevsel yapı hacmi parçalara / malzemelere bağlıdır.

2 Hacim üretim hızı, parçalara / malzemelere bağlıdır.


403P SERİSİ

1- BESLEME SİLİNDİRİ

Farsoon'ın 403P serisi, değiştirilebilir imalat ve besleme silindirleriyle tasarlanmıştır. 403P sistemi bir inşayı tamamladığında, bu tasarım sayesinde inşa ve besleme kartuşlarının hızlıca değiştirilmesi, makine kesinti süresini önemli ölçüde azaltır. Bu sağlam ve esnek işlem, üretim süreçlerini hızlandırarak verimliliği maksimize etmeye olanak tanır.

2- İMALAT SİLİNDİRİ

Değiştirilebilir imalat kartuşu, Farsoon'un Harici Soğutma İstasyonu ile eşleştirilebilir. Bu, 403P makinesinin dışında kontrol edilen ve inert gaz korumalı bir soğuma sağlar. Bu kontrol edilen soğuma süreci, tamamlanan parçaların boyut hassasiyetini ve mekanik performansını korumaya yardımcı olur.

3- AYIRMA İSTASYONU

Farsoon FS04-PPS Ayırma İstasyonu, verimli toz uzaklaştırma ve yönetimi sağlarken kullanıcılar için temiz bir çalışma ortamını garanti eder. Entegre eldivenlerle tamamen kapalı çalışma odası, tozla doğrudan teması ortadan kaldırır. Ayırma İstasyonu, dahili bir elek süzgeci ve toz toplama konteynırının yanı sıra toz işleme akışını optimize etmek için bir vakum için harici bir bağlantı noktası içerir.

4- HARİCİ SOĞUTMA İSTASYONU

Farsoon 403P Serisi Harici Soğutma İstasyonu, verimli soğutma sağlar ve aynı zamanda üretim verimliliğini en üst düzeye çıkarır. İnşa silindiri parça pastasını doğru bir şekilde soğutmak üzere tasarlanmıştır. Sürekli iş akışı için baskı işlemi tamamlandığında, ana sistem içinde uzun soğuma süresine ihtiyaç duymadan hızlıca devam edebilirsiniz.

 

5- HARİCİ SOĞUTMA KUTUSU

FS-EC-02P Harici Soğutma Kutusu, soğutma süreci için geliştirilmiş işlem süresi dönüşünü sağlar ve makine çalışma süresini maksimize eder. Toz pastasının soğutulması, etkili ve homojen bir soğutma süreci için inert gaz atmosferi altında gerçekleştirilir. Toz pastasının Harici Soğutma Kutusu'nda soğutulması, yapım kartuşunun yeni bir inşa için kullanılmasına olanak tanır ve üretim dönüş süresini azaltır.

6- TOZ YÖNETİM SİSTEMİ (PMS)

Kullanılmış tozun geri dönüşümü ve depolanması, yeni toz tedariği, yüksek hızlı karıştırma ve toz eleme dahil olmak üzere çeşitli toz işleme süreçleri ile entegre edilen sağlam PMS, geliştirilmiş verimlilik ve parça başına daha düşük maliyetle, 3D baskı makinelerinin kesinti süresini en aza indirerek akıcı bir malzeme akışını sağlar.

7- TOZ AKTARIM ÜNİTESİ (PDU)

PMS sistemi aynı zamanda, hazırlanan tozu doğrudan yazıcılara taşıyan mobil Toz Aktarım Ünitesi (PDU) ile eşleştirilebilir.
PDU, tozu yazıcının toz besleme kartuşuna aktaran entegre bir pompa ile donatılmıştır.