eForm.

eForm

ERİŞİLEBİLİR LAZER SİNTERLEME SİSTEMİ

Güçlü küçük parti üretim yetenekleri ve malzeme seçeneğinde eşsiz esneklik ile, eForm yüksek kaliteli, tekrarlanabilir parçalar üretebilmeyi garanti altına alır ve yüksek endüstri standartlarını karşılayabilir. Eklemeli imalat pazarına yeni adım atıyorsanız veya polimer eklemeli imalat kabiliyetlerinizi genişletmeyi düşünüyorsanız eForm; üretkenlik, ekonomi ve güvenilirlik açısından doğru seçim!.


KULLANIM ALANLARI: Savunma ve Havacılık, Medikal, Otomotiv, İmalat


MALİYET PERFORMANS

eForm plastik lazer sinterleme sistemi, endüstriyel seviye bir sistemin tüm işlevselliği ve gücüne sahip giriş seviyesi bir SLS sistemidir. Son teknoloji işleme sistemleri ile Farsoon'un güçlü kontrol yazılımı sayesinde eForm ile yüksek detaylı ve fonksiyonel parçaların üretimi gerçekleştirilir.

ÜRETİME YÖNELİK ARAYÜZ

eForm, üretim ortamı için optimize edilmiş sezgisel dokunmatik ekran tabanlı bir kullanıcı arayüzü yapılandırmasıyla standart olarak gelir. Bu sezgisel arayüzle lazer sinterleme teknolojisini kullanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

KAPSAMLI YAZILIM

Farsoon sistemlerinin tamamı gibi eForm da, gelişmiş Farsoon yazılımları ile birlikte tam bir set halinde sunulmaktadır. Bu güçlü araç seti, üçüncü taraf yazılım ve malzemeler ile tam uyumlu kalırken, imalat hazırlığından makine kontrolüne kadar tüm süreçleri kapsayıp görüntüleyecek kabiliyettedir.

 "Tamamiyle açık platform" prensibi sayesinde; sınırlı malzemeler ve hammadde markalarına sıkışıp kalmaktan kurtulabilir, her geçen gün piyasaya sürülen yepyeni malzemelerle çalışma imkanı bulabilirsiniz!


MAKİNE ÖZELLİKLERİ

  eForm
Cihaz Boyutları(E×B×Y)  1735×1205×1975 mm
İmalat Hacmi1(E×B×Y) 250×250×320 mm
Ağırlık Yaklaşık 1700KG
Lazer CO₂ Lazer, 1×30W
Tarayıcı Yüksek hassasiyetli galvo sistem
Katman Kalınlığı 0.06 - 0.3 mm
Hacim Oluşturma Hızı2 0.8L/sa kadar
Tarama Hızı Maks. 7.6 m/s
 Maks. Hazne Sıcaklığı 190°C
Termal Alan Kontrolü Sekiz bölge ısıtıcı ve akıllı sıcaklık kontrol sistemleri
Sıcaklık Düzenlemesi Sürekli gerçek zamanlı baskı yüzeyi sıcaklık izlemesi ve optimizasyonu
İşletim Sistemi 64 bit Windows 10
Arayüz Modları Gerçek zamanlı değiştirilebilir uzman modu ve üretim modu
Yazılımlar BuildStar®, MakeStar®
Veri Dosyası Formatı STL
Yazılım Özellikleri Açık makine ana parametreleri, gerçek zamanlı baskı parametreleri değiştirme, üç boyutlu görselleştirme, teşhis işlevleri
Güç Avr./Çin: 380-400V, 50/60Hz, 16KVA, 3F 
Materials FS3300PA, FS3401GB, FS4100PA, FS3150CF, FS3250MF, Ultrasint® PP nat 01 ve dahası.

1 İşlevsel yapı hacmi parçalara / malzemelere bağlıdır.

2 Hacim oluşturma hızı, parçalara / malzemelere bağlıdır.


eForm PLASTİK LAZER SİNTERLEME SİSTEMİ

1- AYIRMA İSTASYONU

İmalatın gerçekleştiği hazne, taşıma sistemi aracılığıyla ayrılma istasyonuna taşınır. Ayrılma İstasyonu tamamen kapalıdır ve istasyonun ön ve arka kısmında bulunan çoklu eldiven kutuları aracılığıyla erişilir; bu da temiz bir çalışma ortamını korurken birden fazla operatörün aynı zamanda çalışabilmesini sağlar. Entegre hava tabancaları, hassas toz uzaklaştırma ve detaylı temizlik için kullanılır.

2- TOZ YÖNETİM SİSTEMİ (PMS)

Kullanılmış tozun geri dönüşümü ve depolanması, yeni toz tedariği, yüksek hızlı karıştırma ve toz eleme dahil olmak üzere çeşitli toz işleme süreçleri ile entegre edilen sağlam PMS, geliştirilmiş verimlilik ve parça başına daha düşük maliyetle, 3D baskı makinelerinin kesinti süresini en aza indirerek akıcı bir malzeme akışını sağlar.

3- TOZ AKTARIM ÜNİTESİ (PDU)

PMS sistemi aynı zamanda, hazırlanan tozu doğrudan yazıcılara taşıyan mobil Toz Aktarım Ünitesi (PDU) ile eşleştirilebilir.
PDU, tozu yazıcının toz besleme kartuşuna aktaran entegre bir pompa ile donatılmıştır.