FLIGHT® 252P Serisi.

FLIGHT® 252P Serisi

FİBER LAZERLİ, GÜÇLÜ VE SÜPER SICAKLIK KABİLİYETLİ ENDÜSTRİYEL SLS

FLIGHT 252P serisi, FLIGHT® (FIBER LIGHT) Teknolojisi ile donatılmış, süper-sıcaklık yetenekli SLS platformudur. Malzeme geliştirme çalışmaları için de güçlü ve kompakt bir sistem olmakla birlikte, standart SLS-işlenmiş parçalara kıyasla çok daha üstün özelliklere sahip nihai-kullanım parçaların, daha uygun maliyetle üretilmesine olanak sağlar.


KULLANIM ALANLARI: Savunma ve Havacılık, Medikal, Otomotiv, İmalatFİBER LAZERLER İLE SLS'TE YENİ ÇAĞ

Standart CO2 lazer yerine tamamen yeni bir fiber lazerle donatılan Flight® veya Fiber Light® Teknolojisi, daha küçük bir lazer nokta boyutunu büyük ölçüde artırılmış güçle birleştirerek, toz yatağına daha homojen bir enerji aktarımı sağlar. Flight 252P serisi, tozu daha kısa bir süre içinde tam sinterlemek ve diğer standart plastik lazer sinterleme teknolojilerine kıyasla çok daha yüksek detaylara sahip parçalar üretmek için fiber lazerlerden faydalanan, günümüzdeki en gelişmiş plastik lazer sinterleme platformudur. Fiber lazer sistemlerinin daha sağlam ve istikrarlı doğası nedeniyle, endüstriyel imalat için ROI düşünülürken büyük öneme sahip olan lazer ömründe de CO2 lazerle kıyasla 3 kata kadar yüksek yaşam döngüsüne sahiptir.
 
YÜKSEK SICAKLIK YETENEĞİ

Flight® 252P serisinin, 220°C (HT) veya 280°C (ST) olmak üzere farklı proses odacığı sıcaklıklarına sahip iki modeli bulunur. Gelişmiş termal kontroller, sıcaklık kalkanlı bileşenler ve geliştirilmiş parametreler, müşterilere yüksek performanslı polimer malzemeleri işleme imkanı sunar.
 
MALZEME ARGE'si İÇİN EŞSİZ ÇÖZÜM

Flight® Teknolojisinin Farsoon'un yüksek sıcaklık 252P serisine uygulanması, güçlü ve çok yönlü bir plastik SLS olarak neticelenir. 252P serisinin kompakt boyutu, araştırma ortamına ve küçük ölçekli üretime uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Fiber lazerin artırılmış enerji özellikleri ile gerçekten açık parametre imkanı birleştiğinde, Flight® 252P serisi, standart lazer sinterleme sistemlerine kıyasla işlenebilir malzemelerin ve işletme esnekliğinin çok daha geniş bir yelpazesine erişebilir, bu da gelecekteki SLS malzeme ve uygulama gelişimi için rakipsiz özgürlük sağlar.

KAPSAMLI YAZILIM

Farsoon sistemlerinin tamamı gibi Flight 252P Serisi de, gelişmiş Farsoon yazılımları ile birlikte tam bir set halinde sunulmaktadır. Bu güçlü araç seti, üçüncü taraf yazılım ve malzemeler ile tam uyumlu kalırken, imalat hazırlığından makine kontrolüne kadar tüm süreçleri kapsayıp görüntüleyecek kabiliyettedir.

 "Tamamiyle açık platform" prensibi sayesinde; sınırlı malzemeler ve hammadde markalarına sıkışıp kalmaktan kurtulabilir, her geçen gün piyasaya sürülen yepyeni malzemelerle çalışma imkanı bulabilirsiniz!


MAKİNE ÖZELLİKLERİ

  FLIGHT® ST252P FLIGHT® HT252P
Cihaz Boyutları (ExBxY) 1735×1225×1975 mm 1735×1205×1975 mm
İmalat Hacmi1 (ExBxY) 250×250×320 mm 
Ağırlık Yaklaşık 1700 kg
Lazer Fiber lazer, 1×300W
Tarayıcı Yüksek hassasiyetli 3-eksen galvo sistem
Katman Kalınlığı 0.06 - 0.3 mm
Tarama Hızı  Maks. 20 m/s
Maks. Hazne Sıcaklığı 280°C 220°C
Termal Alan Kontrolü Sekiz bölge ısıtıcı ve akıllı sıcaklık kontrol sistemleri
Sıcaklık Düzenlemesi Sürekli gerçek zamanlı baskı yüzeyi sıcaklık izlemesi ve optimizasyonu
Veri Dosyası Formatı STL
Ana Yazılım Özellikleri Açık makine ana parametreleri, gerçek zamanlı baskı parametreleri değiştirme, üç boyutlu görselleştirme, teşhis işlevleri.
Güç Avr./Çin: 400V±10%, 3~/N/PE, 50/60Hz, 32A
Çalışma Ortam Sıcaklığı 22-28℃
Başlıca Malzemeler FS3300PA-F, FS3401GB-F, FS3201PA-F, LUVOSINT® TPU X92A-1064 WT ve dahası.

1 İşlevsel yapı hacmi parçalara / malzemelere bağlıdır.
 


FLIGHT® 252P SERİSİ

1- AYIRMA İSTASYONU

İmalatın gerçekleştiği hazne, taşıma sistemi aracılığıyla ayrılma istasyonuna taşınır. Ayrılma İstasyonu tamamen kapalıdır ve istasyonun ön ve arka kısmında bulunan çoklu eldiven kutuları aracılığıyla erişilir; bu da temiz bir çalışma ortamını korurken birden fazla operatörün aynı zamanda çalışabilmesini sağlar. Entegre hava tabancaları, hassas toz uzaklaştırma ve detaylı temizlik için kullanılır.

2- TOZ YÖNETİM SİSTEMİ (PMS)

Kullanılmış tozun geri dönüşümü ve depolanması, yeni toz tedariği, yüksek hızlı karıştırma ve toz eleme dahil olmak üzere çeşitli toz işleme süreçleri ile entegre edilen sağlam PMS, geliştirilmiş verimlilik ve parça başına daha düşük maliyetle, 3D baskı makinelerinin kesinti süresini en aza indirerek akıcı bir malzeme akışını sağlar.

2- TOZ AKTARIM ÜNİTESİ (PDU)

PMS sistemi aynı zamanda, hazırlanan tozu doğrudan yazıcılara taşıyan mobil Toz Aktarım Ünitesi (PDU) ile eşleştirilebilir.
PDU, tozu yazıcının toz besleme kartuşuna aktaran entegre bir pompa ile donatılmıştır.