FLIGHT® 403P-2 Serisi.

FLIGHT® 403P-2 Serisi

ÇİFT LAZER KONFİGÜRASYONLU ENDÜSTRİYEL SLS SİSTEMİ.
MAKSİMUM ÜRETİM HIZI VE YATIRIM GETİRİSİ.

Farsoon, üretim odaklı endüstriyel LPBF çözümlerini geliştiren öncü makine üreticilerinden biridir ve patentli FLIGHT Teknolojisi'nde, sağlam ve güçlü fiber lazerler kullanmaktadır. LPBF teknolojisi aracılığıyla büyük ölçekli seri üretim gereksinimlerini karşılamayı amaçlayan FLIGHT® teknolojisinin çift lazer konfigürasyonu, yatırım getirisi ve amortismanı hızlandırmaya yönelik geliştirilmiştir. Bu konfigürasyon, 2x300W fiber lazerler ve iki dinamik optik sistem kullanarak, her bir nokta için 20m/s hızında tarama yapabilen adet ultra ince lazer spotunu toz üzerine gönderir.


KULLANIM ALANLARI: Savunma ve Havacılık, Medikal, Otomotiv, İmalat


FİBER
Standart CO2 lazerlerin yerine güçlü fiber lazerlerle donatılan Flight® 403P Serisi, toz yatağına büyük ölçüde artırılmış, homojen güç aktarımı sağlar. Bir fiber lazer sisteminin daha sağlam ve istikrarlı doğası nedeniyle, Flight® Teknolojisi, imalat uygulamaları için ROI düşünülürken büyük öneme sahip olan lazer ömrünü de 3 kata kadar artırır.

HIZLI
Sağlam lazer gücü, malzeme üzerinde iyileştirilmiş enerji dağılımı ve daha küçük bir lazer nokta boyutuyla Flight® Teknolojisi, tozun tam sinterlemesini çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirir. 20m/s'nin üzerinde tarama hızı ve büyük yapım hacmi sayesinde Flight® 403P Serisi, eklemeli imalat üretkenliğini yeni bir seviyeye taşıyan son derece yüksek sinterleme hızlarına ulaşabilir.
 
AÇIK PLATFORM
Farsoon, makinelerinin tamamen özgür bir şekilde işletilmesine izin veren tek lazer sinterleme sistem üreticisidir. Bu, makine parametrelerinin ve toz seçiminin kullanıcı için kilidini açar ve PLS üretimi konusunda daha önce mümkün olmayan özgürlük ve esneklik seviyelerine olanak tanır.

ÇİFT LAZER KONFİGÜRASYONU

Yeni çift lazer konfigürasyonu, Flight® Teknolojisi'nin normalde de çok hızlı olan tek lazer konfigürasyonuna göre %50 ile %90 arasında daha yüksek üretim hızı sunar. Ayrıca, tek bir CO2 lazerli SLS sistemine kıyasla üretim verimini 3 ile 4 kat artırır!


MAKİNE ÖZELLİKLERİ

  FLIGHT® SS403P-2 FLIGHT® HT403P-2
Cihaz Boyutları (ExBxY) 2470×1500×2185 mm
İmalat Hacmi1 (ExBxY) 400×400×450 mm veya 400×400×540 mm
Ağırlık Yaklaşık 3060 kg
Lazer Fiber Lazer, 2x300W
Tarayıcı Yüksek hassasiyetli 3-eksen galvo sistem
Katman Kalınlığı 0.06 - 0.3 mm
Hacim Oluşturma Hızı2 9.0 L/saat'e kadar
Tarama Hızı  Maks. 20 m/s
Maks. Hazne Sıcaklığı 190°C 220°C
Termal Alan Kontrolü Sekiz bölge ısıtıcı ve akıllı sıcaklık kontrol sistemleri
Sıcaklık Düzenlemesi Sürekli gerçek zamanlı baskı yüzeyi sıcaklık izlemesi ve optimizasyonu
İşletim Sistemi 64 bit Windows 10
Arayüz Modları Gerçek zamanlı değiştirilebilir uzman modu ve üretim modu
Kapsamlı Yazılım BuildStar®, MakeStar®
Veri Dosyası Formatı STL
Ana Yazılım Özellikleri

Açık makine ana parametreleri, gerçek zamanlı baskı parametreleri değiştirme, üç boyutlu görselleştirme, teşhis işlevleri

İnert Gaz Koruma Azot
Güç

Avr./Çin: 400V±10%, 3~/N/PE, 50/60Hz, 32A  

Çalışma Ortam Sıcaklığı 22-28°C
 Başlıca Malzemeler

FS3300PA-F, FS3401GB-F, FS3201PA-F,LUVOSINT® TPU X92A-1064 WT ve dahası.

1 İşlevsel yapı hacmi parçalara / malzemelere bağlıdır.
2 Hacim üretim hızı, parçalara / malzemelere bağlıdır.


FLIGHT® 403P-2 SERİSİ

1- BESLEME SİLİNDİRİ

Farsoon'ın 403P serisi, değiştirilebilir imalat ve besleme silindirleriyle tasarlanmıştır. 403P sistemi bir inşayı tamamladığında, bu tasarım sayesinde inşa ve besleme kartuşlarının hızlıca değiştirilmesi, makine kesinti süresini önemli ölçüde azaltır. Bu sağlam ve esnek işlem, üretim süreçlerini hızlandırarak verimliliği maksimize etmeye olanak tanır.

2- İMALAT SİLİNDİRİ

Değiştirilebilir imalat kartuşu, Farsoon'un Harici Soğutma İstasyonu ile eşleştirilebilir. Bu, 403P makinesinin dışında kontrol edilen ve inert gaz korumalı bir soğuma sağlar. Bu kontrol edilen soğuma süreci, tamamlanan parçaların boyut hassasiyetini ve mekanik performansını korumaya yardımcı olur.

3- AYIRMA İSTASYONU

Farsoon FS04-PPS Ayırma İstasyonu, verimli toz uzaklaştırma ve yönetimi sağlarken kullanıcılar için temiz bir çalışma ortamını garanti eder. Entegre eldivenlerle tamamen kapalı çalışma odası, tozla doğrudan teması ortadan kaldırır. Ayırma İstasyonu, dahili bir elek süzgeci ve toz toplama konteynırının yanı sıra toz işleme akışını optimize etmek için bir vakum için harici bir bağlantı noktası içerir.

4- HARİCİ SOĞUTMA İSTASYONU

Farsoon 403P Serisi Harici Soğutma İstasyonu, verimli soğutma sağlar ve aynı zamanda üretim verimliliğini en üst düzeye çıkarır. İnşa silindiri parça pastasını doğru bir şekilde soğutmak üzere tasarlanmıştır. Sürekli iş akışı için baskı işlemi tamamlandığında, ana sistem içinde uzun soğuma süresine ihtiyaç duymadan hızlıca devam edebilirsiniz.

 

5- HARİCİ SOĞUTMA KUTUSU

FS-EC-02P Harici Soğutma Kutusu, soğutma süreci için geliştirilmiş işlem süresi dönüşünü sağlar ve makine çalışma süresini maksimize eder. Toz pastasının soğutulması, etkili ve homojen bir soğutma süreci için inert gaz atmosferi altında gerçekleştirilir. Toz pastasının Harici Soğutma Kutusu'nda soğutulması, yapım kartuşunun yeni bir inşa için kullanılmasına olanak tanır ve üretim dönüş süresini azaltır.

6- TOZ YÖNETİM SİSTEMİ (PMS)

Kullanılmış tozun geri dönüşümü ve depolanması, yeni toz tedariği, yüksek hızlı karıştırma ve toz eleme dahil olmak üzere çeşitli toz işleme süreçleri ile entegre edilen sağlam PMS, geliştirilmiş verimlilik ve parça başına daha düşük maliyetle, 3D baskı makinelerinin kesinti süresini en aza indirerek akıcı bir malzeme akışını sağlar.

7- TOZ AKTARIM ÜNİTESİ (PDU)

PMS sistemi aynı zamanda, hazırlanan tozu doğrudan yazıcılara taşıyan mobil Toz Aktarım Ünitesi (PDU) ile eşleştirilebilir.
PDU, tozu yazıcının toz besleme kartuşuna aktaran entegre bir pompa ile donatılmıştır.