Exocad.

Exocad

Exocad şu an dünyada en yaygın olarak kullanılan dental modelleme yazılımıdır.

Her türlü yapıştırmalı protezin modellenmesine, tekli kopinglerden arklara kadar modellemeye olanak sağlar. Ayrıca geçici modeller ve waxupların da verimli data kullanımı ile birlikte modellenmesine olanak sağlar.


KULLANIM ALANLARI: Dental Uygulamalar


 

Exocad ile inleyler ve takma dişlerin modellenmesi son derece kolay ve hızlıdır.

İmplantların modellenmesine ilişkin olarak, exocad artık en güçlü ve esnek aracı sunuyor.Tekli özelleştirilmiş köprü desteklerinden kısmi profil bağlantılı çubuklara kadar olan herşey bundan sonra son derece hızlı, verimli ve sezgisel algıya dayalı

Exocad 3D Yazılım

Exocad’in Güçlü Yönleri

Bir çok veri tabanından alınan yapılandırma özellikleri, Exocad’in önemli bir üstünlüğü ve onu rekabetçi bir yazılım yapan bir faktör. Elementlerin bütün anatomik yüzeyleri, çeşitli üreticilerden sağlanan standart anatomilerden ya da bağımsız olarak direk taranmış özgün anatomilerin eklenmesi ile kullanıcılar tarafından yapılandırılabilir.Özellikle implant kitaplığındaki içerik ile kolaylıkla ve sınırlandırmalar olmaksızın yapılandırmalar gerçekleştirilebilir. Son kullanıcı için en sıradışı implant parçalarını bile vidalama ve yapıştırma tekniklerini kullanarak modellemeye de olanak tanır.

Exocad

Exocad’ın opsiyonel modülleri

Temel modelleme modülüne ek olarak, herhangibir birleştirmeli protez işinin modellenmesine de izin verir, Exocad geniş bir yelpazede ve son derece kullanışlı opsiyonel modüller sunar:

Özel tasarım köprü desteklerinden toronto köprüsüne kadar implantlar üzerindeki protezlerin bütün köprü desteği modüllleri ücretsizdir;

Çubuk modülü, birincil çubukların tasarımı;

Isırma plağı modülü, kapanış modellemesi için;

Sanal artikülatör modülü (virtual articulator), dinamik artikülasyonun simulasyonu için;

Geçici taç modülü (provisional crown), geçici kalınlıkların modellenmesi için;

Doğru gülümseme modülü, bütün modellemelerin gerçekçi hale getirilmesi için;

Dicom ekleme modülü, tac datalarının eklenmesi ve görüntülenmesi için